NEWS

Efes-Antik-Kentine-Kibar-Eli-Degdi

08.09.2016

KİBAR HOLDİNG, KÜLTÜREL DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKIYOR

Kibar Holding, Antik Efes Kenti’nin önemli alanlarından Yamaç Evler’e ait dekoratif mozaiklerin renovasyonu amacıyla Efes Vakfı’na destek veriyor.


Kibar Holding, Antik Efes Kenti’nin korunması amacıyla çalışan Efes Vakfı ile eserlerin renovasyonuna yönelik işbirliği anlaşması imzaladı.

Söz konusu işbirliği, Antik Efes Kenti’ndeki önemli eserlerden olan Yamaç Evler’e ait dekoratif mozaiklerin zaman içinde zarar gören parçalarının temizlenmesi, onarılması ve sağlamlaştırılmasını kapsıyor. Bu çerçevede ilk aşamada Yamaç Evler 2’nin içerisindeki, sütunlu avluda bulunan SR 22/23’ün kuzey kısmındaki yer mozaiğinin günümüze kazandırılmasını sağlayan Kibar Holding, bu projeyi Efes Vakfı ile birlikte hayata geçirdi.

Kibar Grubu, tarihi ve kültürel değerlerimizin korunması, yaşatılması ve gün yüzüne çıkartılması amacıyla önümüzdeki dönemler için farklı projeleri değerlendiriyor.

Efes Vakfı ile başlatılan işbirliği kapsamında dünyanın en önemli kültür miraslarından biri olarak kabul edilen Antik Efes Kenti’nin kültürel mirasının korunmasını ve ülkemizin turizm potansiyelinin desteklenmesini hedefleyen Kibar Holding, tarihi ve kültürel değerlere sahip çıkmanın önemine olan inancı ile önümüzdeki yıllarda da ülkemize bu anlamda katkıda bulunmayı öngörüyor.